Při nákupu zboží v hodnotě nad 1500,- Kč doprava zdarma.

O nás

Josef Porkert: Příběh 130 let poctivé práce

Jmenuji se Josef Porkert a povím vám příběh výrobků, které nesou mé jméno. Příběh poctivé práce mé, mých synů a vnuků.

130 let výroby

Tradiční česká značka

Poctivá kvalita

Josef Porkert (1828–1895) je zakladatel naší značky. To on vybudoval základ dobrého jména rodiny Porkertů, na které navázali jeho synové, když představili světu své první mlýnky. Přečtěte si jejich příběh v podání samotného Josefa Porkerta.

Začátky v Růženině huti

Psal se rok 1863, když jsem se stal správcem Růženiny huti v Orlických horách. Práce to byla těžká, ale její výsledky nás těšily. Proto jsem si v roce 1881 huť pronajal. Dařilo se mi, výroba se rozrůstala, a tak se mi brzy hodila pomoc mých synů Eduarda a Viléma, kteří později převzali vedení továrny.

Začátky v Růženině huti

Nezničitelný mlýnek dobývá svět

V roce 1901 naše továrna poprvé vyhořela, ale Eduard s Vilémem se dokázali postavit nepřízni osudu a pokračovat v práci. O pár let později přivedli na svět výrobek, který nás proslavil a za který jsem na ně pyšný. Bytelný litinový mlýnek na maso. Brzy nebyla domácnost v celém Rakousku-Uhersku (a později Československu), kde by neměli mlýnek Porkert! Zájem o něj byl i za oceánem.

Přešla válka, přešel další požár, přešla i hospodářská krize. Výroba byla o tolik dál než za mých časů! Teď už z továrny odcházely do světa i sporáky, šlehače a dokonce první univerzální kuchyňský robot v Evropě.

Nezničitelný mlýnek dobývá svět

Válku jsme zvládli. Pak přišel převrat.

Když přišla druhá světová válka, vedli už továrnu moji vnuci. Zaměstnávali mladíky, kterým by jinak hrozilo pracovní nasazení v Německu. I válku jsme přečkali. Pak přišel rok 1948 a situace v naší továrně se zásadně změnila.

Během následujících 40 let se naše výrobky vyráběly v různých továrnách a pod různými značkami. Jméno Porkert nesměly nést.

Válku jsme zvládli. Pak přišel převrat.

Díky vám má poctivá kvalita pořád smysl

Po sametové revoluci se továrna vrátila do rukou mých potomků. Byla v žalostném stavu, ale pořád tu byla naděje na nový start.

A podívejte dnes! Už je to dávno, co jsem se s vyhrnutými rukávy pustil do práce v Růženině huti. Výrobky dnes prodávané pod mým jménem mají to, na čem mi vždy tolik záleželo – kvalitu a spolehlivost. Díky vám, kterým na kvalitě záleží tak jako mně, má naše poctivá práce pořád smysl.

Přeji vám, ať je pro vás každé vaření svátek a každá rodinná večeře slavnostní událostí. A ať naše výrobky slouží vaší rodině dalších 130 let.

Josef Porkert

Díky vám má poctivá kvalita pořád smysl

Kvalita, které věřily už naše babičky

Cookies
Tento e-shop a partneři potřebují Váš souhlas k využití jednotlivých dat, aby Vám mimo jiné mohli ukazovat informace týkající se Vašich zájmů. Souhlas udělíte kliknutím na políčko „Souhlasím“.