Vážení zákazníci, v období 22.7.-26.7. nebudou Vaše objednávky expedovány z důvodu celofiremní dovolené. Děkujeme za pochopení.
Při nákupu zboží v hodnotě nad 1500,- Kč doprava zdarma.

Jak správně pečovat o nerezové jídelní příbory?

V tomto článku se zaměříme na péči o nerezové jídelní příbory. Správná péče je klíčová pro udržení jejich lesku, odolnosti a funkčnosti. Péče o nerezové příbory není složitá, ale vyžaduje pozornost a správné postupy. V tomto návodu se dozvíte vše o pravidelné údržbě, čištění, odstraňování skvrn a leštění jídelních příborů. Staňte se odborníkem na péči o nerezové příbory a uchovávejte je v perfektním stavu.

Proč jsou nerezové jídelní příbory tak oblíbené

Nerezové jídelní příbory jsou symbolem elegance a vkusu. Jejich lesklý povrch a precizní design přidávají do každého jídla luxusní pocit. Jsou oblíbené jak v domácnostech, tak v profesionálních kuchyních, díky svému univerzálnímu použití a odolnosti materiálu. Trvanlivost a odolnost nerezových příborů je zajištěna kvalitní nerezovou ocelí, která odolává korozi a poškrábání. Pro udržení jejich perfektního stavu je důležité jim pravidelně věnovat správnou péči.

Průběžná údržba

Prvním krokem k zachování krásy a kvality vašich nerezových jídelních příborů je pravidelné čištění po každém použití. Je důležité odstranit veškeré zbytky potravin a nečistoty, které by mohly způsobit skvrny nebo poškrábání. Postupujte následujícím způsobem:

  • Nejprve odstraňte zbytky potravin. Pokud je příbor zabarven nebo znečištěn potravinami, opláchněte ho teplou vodou a očistěte jemnou houbičkou či měkkou štětkou.
  • Použijte mýdlo a teplou vodu. Naneste malé množství mýdla na houbičku a jemně očistěte příbor. Dbejte na to, abyste ho očistili ze všech stran, včetně rukojetí a částí mezi vidličkami a noži.
  • Důkladně opláchněte. Po očištění příboru důkladně opláchněte teplou vodou, abyste odstranili veškeré zbytky mýdla.
  • Při používání myčky na nádobí umístěte příbory tak, aby nekolidovaly s ostatním nádobím. Volte program určený pro nerezové příbory s nižší teplotou a tlakem. 

Sušení a skladování

Správné sušení a skladování příborů jsou dalšími klíčovými kroky pro zachování lesku a kvality jídelních příborů. Po opláchnutí se řiďte následujícími tipy:

  • Opatrně vysušte příbory. Použijte čistou a měkkou utěrku nebo hadřík k důkladnému vysušení příborů. Dbáme na to, abyste odstranili veškerou vlhkost, která by mohla způsobit skvrny.
  • Skladujte příbory správně. Pokud možno, skladujte příbory odděleně od ostatního nádobí, aby se minimalizovalo riziko poškrábání. Můžete je uložit do příborového boxu nebo použít speciálními ochranné obaly. Pokud je ukládáte do zásuvky, použijte oddělovače, které zabrání vzájemnému tření a poškrábání příborů.

Jak se vyhnout nežádoucím skvrnám a poškrábání?

Aby se vaše nerezové příbory stále těšily svému nejlepšímu vzhledu, je důležité se vyhnout nežádoucím skvrnám a poškrábání. Zde je několik tipů:

  • Nepoužívejte drátěné houbičky nebo abrazivní čisticí prostředky. Tyto prostředky mohou způsobit poškrábání povrchu nerezových příborů. Místo toho volte jemné houbičky nebo měkké hadříky.
  • Vyhněte se dlouhodobému namáčení v silně solené vodě. Kontakt s v množstvím soli může vést k vytvoření skvrn na povrchu příborů. Pokud se na příbory dostane slaná voda, opláchněte je co nejdříve teplou vodou a důkladně osušte.
  • Používejte měkké čisticí prostředky. Pro odstranění skvrn a obnovení lesku nerezových příborů používejte speciální čisticí prostředky určené pro nerezovou ocel.

Oslnivý lesk: Leštění a údržba lesku

Chcete-li dosáhnout krásného lesku na nerezových jídelních příborech, můžete použít speciální čisticí prostředky nebo domácí přírodní prostředky. Speciální čisticí prostředky odstraňují skvrny a obnovují lesk, zatímco domácí prostředky, jako je octový roztok, citronová šťáva nebo pasta ze sodovky, jsou ekologickou volbou se stejným účinkem. Pro efektivní čištění můžete použít utěrku z mikrovlákna.

Závěr

Správná péče o nerezové jídelní příbory je klíčová pro zajištění jejich trvanlivosti a vzhledu. Pravidelné čištění, odstraňování skvrn a reziduí a opatrné skladování jsou důležité faktory. Péče o příbory je důkazem vaší péče o detaily a kvalitu. Navštivte naši e-shop pro další informace a o nabídce našich příborů.

Cookies
Tento e-shop a partneři potřebují Váš souhlas k využití jednotlivých dat, aby Vám mimo jiné mohli ukazovat informace týkající se Vašich zájmů. Souhlas udělíte kliknutím na políčko „Souhlasím“.